• DZIEŃ ZIEMI

• 22 kwietnia w naszym przedszkolu, obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw, a także budowanie odpowiedzialności za naszą planetę. Już od najmłodszych lat pokazujemy dzieciom, jak ważna dla nas wszystkich jest planeta oraz jak należy o nią dbać, aby w dobrej kondycji mogła doczekać przyszłych pokoleń. Przedszkole to doskonały moment na rozbudzenie wrażliwości na otaczający nas świat, naturę, które zachwyca i dzieci i dorosłych. To również dobry czas na poważniejsze rozmowy z najmłodszymi – wskazywanie zagrożeń, pokazywanie stopnia ingerencji człowieka w naturę oraz konsekwencji, które z tego wynikają. Rozmawiając z dziećmi na temat piękna, które je otacza wskazujemy również ich rolę w budowaniu otoczenia, w którym żyją.

• DZIEŃ SPORTU

• Dnia  15.03.2024r. we współpracy z Powiatowym Centrum Sportu w Nowym Tomyślu odbył się dla naszych przedszkolaków oraz ich rodziców  Dzień Sportu.

Głównym celem było zachęcenie dzieci do aktywności ruchowej ale też integrowanie się grup i rodziców, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo.

Dzieci uczestniczyły w sportowych konkurencjach o różnym stopniu trudności. Podczas  konkurowania panowała atmosfera zdrowej rywalizacji i wzajemnego dopingu. Dzień Sportu dostarczył wszystkim wiele radości. Nasze Przedszkolaki wspaniale poradziły sobie we wszystkich konkurencjach sportowych. Wykazały się cierpliwością, starannością i zwinnością. Na koniec otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy.

Serdeczne podziękowania dla Pana Jakuba Skrzypczaka - dyrektora Powiatowego Centrum Sportu

w Nowym Tomyślu za udostępnienie sali.

Rada Pedagogiczna szczególnie dziękuje Państwu Pieprzyk oraz Pani Agnieszce Frąckowaiak za pomoc przy organizacji tego wydarzenia.

• REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2024/2025

• Zarządzenie nr 1145/2024 Burmistrza Nowego Tomyśla z dnia 23 stycznia 2024 r. w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w roku szkolnym 2024/2025, dla których organem prowadzącym jest Gmina Nowy Tomyśl

• PODZIĘKOWANIE

•  dla Kibice Lecha Poznań z fanklubu FC Nowy Tomyśl i Usługi Budowlane Grzegorz Grześkowiak za zasponsorowanie kamizelek odblaskowych dla naszych przedszkolaków.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

• DZIEŃ KREDKI

• 22 listopada w naszym przedszkolu dzieci z grup " Słoneczka" oraz "Motylki" obchodziły Dzień Kredki.  Święto to jest w szczególny sposób związane z dziećmi. Swoje pierwsze prace dzieci wykonują właśnie przy użyciu kredki. Dlatego też w tym dniu kredka znajdowała się  w centrum naszych oddziaływań. Oprócz rysunków i  kolorowanek na dzieci czekały zadania matematyczne i ruchowe. Był to bardzo wesoły i kolorowy dzień.

• Dzień Niepodległości

• W dniu 10 Listopada jak co roku obchodziliśmy Dzień Niepodległości.

Po krótkim programie artystycznym przygotowanym specjalnie na tę okazje, dzieci o godzinie 11:11 odśpiewały hymn państwowy.

• ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

• ZA NAMI COROCZNE ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA.

NA UCZESTNIKÓW NASZEJ COROCZNEJ IMPREZY CZEKAŁO MNÓSTWO ATRAKCJI.

DZIECI SPĘDZIŁY MIŁO CZAS PODCZAS ZABAW RUCHOWYCH

I KONKURSÓW Z ZIEMNIAKIEM W ROLI GŁÓWNEJ.

OCZYWIŚCIE JAK NA ŚWIĘTO ZIEMNIAKA PRZYSTAŁO NIE MOGŁO ZABRAKNĄĆ TEGO SMAKOŁYKU SERWOWANEGO Z GZIKIEM.